Obserwatorzy

sobota, 14 stycznia 2012

Przygodę z decoupage czas zacząć

W końcu i ja postanowiłam spróbować swoich sił w decoupage.Od dawna już o tym myślałam. Zrobiłam więc nareszcie małe zakupy. Poniżej zdjęcie jednej z pierwszych prac (oprócz zegara zrobiłam na razie tylko kubek na długopisy i podstawki). Mam tylko zdjęcie zegara i to kiepskie, robione na szybko, bo został on już oddany w dobre ręce :) W rzeczywistości kolory są żywsze, szczególnie zieleń. W decoupage dopiero raczkuję więc proszę o wyrozumiałość :)piątek, 13 stycznia 2012

Odrobina tęczy - Multikolor II


Tęczowe korale z własnoręcznie ufilcowanych 84 kulek wykonane na wyzwanie Kreatywnego Kufra "Moja Dusza" . 
Tym razem filc - moja druga ulubiona technika wykonywania biżuterii.
I znowu kolory symbolizujące całą gamę uczuć i emocji, które mną władają. Każdy kolor i odcień to inne uczucia, emocje, przeżycia, doświadczenia. Od radości do smutku, od miłości do nienawiści, od energii i działania do stagnacji i zrezygnowania...
Kolory ułożyłam tak, że płynnie się zmieniają, analogicznie do tęczy co symbolizuje moją radość, optymizm i nadzieję, że po każdej burzy wyjdzie słońce :)

czwartek, 12 stycznia 2012

Quadrille

Piękne papiery z kolekcji Wonderland inspirowanej moją ukochaną Alicją w Krainie Czarów do wygrania w 4 Dots Studio TU   Zapraszam :)

Mind Full Of Hopes

Piękne papiery z kolekcji All I ever do wygrania w 4 Dots Studio. Zapraszam  TU

Full of color - kolczyki wyzwaniowe


Kolczyki wykonane metodą haftu sutasz na wyzwanie Kreatywnego Kufra "Moja Dusza".
Celem wyzwania było zrobienie biżuterii dla siebie oddającej nasze wnętrze. Dlatego od razu pomyślałam, że będzie to biżuteria wykonana metodą haftu sutasz, gdyż to właśnie ona jest moją ulubioną metodą wykonywania biżuterii i pochłonęła mnie ostatnio bez reszty. I oczywiście kamienie, bo to właśnie z nimi lubię najbardziej pracować, z nich robić biżuterię. Dlaczego tyle kolorów? Bo każdy z nich symbolizuje odmienne uczucia i emocje, które mi towarzyszą. Zieleń to nadzieja, radość, relaks, harmonia. Niebieski to kreatywność, twórczość, wyobraźnia. Czerwony to miłość, ale też energia, impulsywność. Pomarańcz to aktywność, energia, ale też niecierpliwość. Żółty to ciepło, mądrość. Fiolet to intuicja, duchowość, tajemniczość. Jako, że zieleń jest moim ulubionym kolorem, umieściłam go w środku. Ponadto ważne są także kolory kamieni jakie dobrałam. Czerwień, żółć i zieleń to sztandarowe kolory mojej ukochanej muzyki - reggae, która kojarzy mi się z wolnością, luzem i spokojem - do których cały czas dążę.


niedziela, 8 stycznia 2012

Naszyjnik sutasz

Naszyjnik wykonany techniką haftu sutasz z naturalnych kamieni: lapis lazuli, turkusu afrykańskiego, oraz małych niebieskich kuleczek agatu oraz sznurków sutasz w kolorach szafirowym, turkusowym i zielonym. Zapięcie srebrne.