Obserwatorzy

piątek, 16 grudnia 2011

Wyróżnienie

Zostałam wyróżniona przez Kreatywny Kufer za filcowy naszyjnik/pasek Mak, który brał udział w czerwono-zielonym wyzwaniu :) 


Dziękuję serdecznie :)

Po głowie cały czas kręci mi się myśl jakby tu jeszcze inaczej ugryźć najnowsze wodne wyzwanie ;) Zaczęłam robić sutaszowe kolczyki w błękitno-srebrnej tonacji z masą perłową w roli głównej... Jednak zastanawiam się jakby tu jeszcze inaczej podejść do tematu :) Do jednego wyzwania można wystawić aż 3 prace, więc pokombinować jeszcze można. Parę pomysłów mam, zastanawiam się tylko jak je urzeczywistnić.. :)

Tutoriale

Poniżej podaje linki do tutoriali, które mogą być bardzo przydatne dla wszystkich, którzy stawiają - bądź chcieliby postawić - pierwsze kroki w technice haftu sutasz.
Jakiś czas temu był z tym jeszcze spory problem, ale na szczęście pojawia się ich coraz więcej, tak jak i coraz więcej osób ulega urokowi biżuterii sutasz :-) 

  http://pivoineperles.canalblog.com/archives/2008/12/10/11691021.html

http://www.oceaniecreations.fr/blog/schema-bijoux-perles-broderie-a-la-soutache/

http://www.trudodelie.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=8:-q-q&catid=9:2010-07-27-20-45-33&Itemid=12

czwartek, 15 grudnia 2011

Thematic - Żywioły: Woda

Oto nowe wyzwanie Kreatywnego Kufra :-)
Widząc je od razu pomyślałam o płynnych kształtach, miękkich liniach, delikatnych, przenikających się kolorach, połyskującej - jak tafla wody - masie perłowej i kryształach Swarovskiego... A może lapis lazuli - nieprzenikniony jak morska głębia... albo labradoryt... Zobaczymy... Jedno jest pewne - bez wątpienia haft sutasz :)
Czasu niby troszke jest, ale sutasz sporo go pochłania, więc lecę wybierać, kombinować i przygotowywać materiały, by stworzyć coś - mam nadzieję - ciekawego.
A tymczasem wyczekuję wyników kończącego się dziś czerwono-zielonego wyzwania :-)

poniedziałek, 12 grudnia 2011

Mak

Naszyjnik/pasek - Mak na wyzwanie  
Kreatywnego Kufra ContrasTon Red&Green
wykonałam pracochłonną metodą filcowania na mokro z wełny merynosów australijskich i wełny hiszpańskiej w wyzwaniowych kolorach - czerwieni i zieleni.
Naszyjnik z jednej strony zakończony makiem o średnicy ok 10,5cm z drugiej natomiast dwoma pąkami na rozdwojonych łodyżkach. Umożliwia wiele sposobów noszenia i zaplatania wg fantazji noszącego. Może również posłużyć jako pasek. Całkowita długość wynosi 87cm. Pozostało teraz czekać na wyniki :)
Poniżej odrobina inspiracji :)


Mexico

Kolczyki wykonane z masy perłowej, hematytów, sznurków sutasz oraz srebra pr. 925. Bigle lekko oksydowane. Całość wykonana ręcznie pracochłonną techniką haftu soutache. Całkowita długość kolczyków to 7,5cm (bez bigli 6cm).
I inspiracje :-)